PPC-104T-TGL-8G512W
PPC-104T-TGL-8G + M280P4-512G-TG + Win11_24_LTSC_VALUE License and Image pre-installed.
  • Intel® Tiger Lake i5-1135G7 Processor
  • 8GB SO-DIMM DDR4
  • 4S/6U/2HDMI/2DP/2.5GLAN/GLAN/Audio/M.2/12~24V Power Adapter
  • 工作溫度: 0 ~ +60°C
  • 10.4″ TFT LCD with 800×600 Resolutions and resistive touchscreen
  • 2 external HDMI and 2 DP as extension displays
  • M280P4-512G-TG (512GB PCIe Gen.4×4 NVMe) with Win11 IoT Enterprise LTSC 2024 pre-installed
庫存量: 庫存只剩 2
Product total
Options total
Grand total
規格比較
PPC-104T-TGL
重量 3380 公克
尺寸 273.4 × 219.8 × 84.7 公厘
螢幕尺寸
10.4"
記憶體
16GB, 32GB, 64GB, 8GB
I/O 介面
Ethernet, M.2 E-key, RS-232, RS-422, RS-485, USB, LAN, Audio
顯示介面
HDMI
電源供應
DC +12~24V Power adapter only (2.5Ø)
製造商
ICOP Technology
規格
LCD 顯示套件
輸出
類型 SVGA TFT-LCD
尺寸 10.4″
分辨率(像素) 800 x 600
亮度 500 cd/m2
觸控螢幕類型 類比電阻
處理器 Intel® Tiger Lake i5-1135G7 Processor (Quad core 2.4GHz)
系統 RAM 8GB / 16GB / 32GB / 64GB DDR4 Memory
BIOS AMI BIOS
擴充接口 M.2 E-key (2230) USB2.0/PCIe *1 interface (CNVi Supported)
輸出 HDMI 2.0b x2 (Max 4096×2160@60Hz) & DP 1.4 x2 (Max. 4096 x 2304@60Hz)
乙太網路 Intel® i226-V 2.5GbE x1 & Intel® i219-LM 1.0GbE x1
音訊 HD 音訊 Realtak ALC888S
支援磁碟 M.2 M-key (2242/2280) PCIe Gen.4 Support NVME SSD (Doesn’t Support SATA Interface)
串行端口 RS232/422/485 x2 (COM1&2) RS232 x2 (COM3&4)
USB 端口 USB3.2 (Gen2) x4 USB2.0 x2
電源需求 僅 +12~+24V 電源變壓器
工作溫度 0°C to +60°C / -20˚C to +60˚C (Option)C
儲存裝置溫度 -30°C to + 70°C
尺寸(寬x高x深)mm 273.4 x 219.8 x 84.7 mm
操作系统支援 Windows 10 & Windows 11 (64-bit)
Linux
PPC-104T-TGL_UM_v1r0A